Facebook

Header Ads

Yazılımcı Olmanın Yolları - Mossarb

 Yazılımcı Olmanın 5 Yolu

Eğer sizde "Benim Zamanım Yok veya Ben Bekleyemem Hemen Yazılımcı Olmak İstiyorum" diyorsanız bu yazımız tam size göre.

Hızlı bir şekilde yazılımcı olmak için aşağıdaki maddeler sizde olmazsa olmaz,

  • Az da olsa Matematik
  • İngilizce
  • Pratik Zeka
  • Klavye Ezberi
  • Kısa yol Kullanımı
ve benzeri özelliklerin sizlerde kesinlikle olması gerekir.


Özellik Tanımı:

Az da olsa Matematik:

Matematik Kod Yazarken olmazsa olmazdır. Çünkü px hesaplama, alan hesaplama, problem çözümü, terimler gibi pek çok yazılım alanında matematik yer alıyor bu nedenle az da olsa matematik gerekiyor.

---

İngilizce:

İngilizce bir Yazılımcıda olmazsa olmazdır. Çünkü Kodlar ingilizce onları anlamak, çözmek için ingilizce gerekiyor ve şöyle bir husus da var ki iş verenler işe bir yazılımcı alırken ingilizce bilmeyenleri neredeyse işe alan yok.

---

Pratik Zeka:

Pratik zeka bir yazılımcıda olmazsa olmazdır. Çünkü kod yazarken bir problem ile karşılaşıldığında Pratik Zeka çok önemli bir rol oynar. Bu nedenle Pratik Zeka olmazsa olmazdır.

---

Klavye Ezberi:

Klavye Ezberi hızlıca ve takılmadan kod yazmamızı sağlar bu nedenle klavye ezberi de diğerleri gibi olmazsa olmazdır.

---

 Kısa Yol Kullanımı:

Kısa Yol Kullanımı hem klavye kısa yolları olsun hem de bir iş yaparken hemen hızlıca bir kısa yol bulmak çok iyi oluyor ve işimizi daha da rahatlatıyor bu nedenle bu da bir yazılımcıda olmazsa olmazdır.

---

Bilgi:

Eğer yazılımcı olmaya yeni karar verdiyseniz ve hangi kodlama dili ile başlayacağınızı bilmiyorsanız ilk başta genelde Html, Css, Javascript ile başlıyorlar fakat sizin hedefiniz ilk başta bütün kodlama dillerine bir göz âşinalığı edinmek olsun daha sonra işiniz daha da kolaylaşacaktır.

Yazılımcı Ol:

Yazılımcı olmak ileride çok büyük avantaj sağlayacaktır çünkü bütün mesleklerde yazılım ve kodlama olmazsa olmazdır bir Ekmek fırınının bile yazılımcıya ihtiyacı vardır çünkü o ekmek fırınının bir internet web sitesi oluyor ve o web siteyi tasarlamak için bir yazılımcıya ihtiyaç vardır yani diyeceğim şu ki "Yazılım Dünyayı Ele Geçiriyor!" sizde bundan yararlanarak şimdi bir yazılımcı olabilirsiniz ve geleceğinizi garanti altına alın.

---

Yazılıma Başla veya Devam Et

Yazılım Kampına Git

Kod Yazmaya Başla


Resim Kaynağı:

https://wamsmedia.com/web-tasarim-yazilim


Yorum Gönder

0 Yorumlar