Facebook

Header Ads

Programlamaya Hazırlık - Mossarb

 Programlamaya Hazırlık

Merhaba Sevgili Dostlar, bu yazımızda sizlere programlama değil ama programlama yapmak için ön hazırlık ve birkaç bilgi vereceğim.

İlk olarak Algoritma Nedir Bunu Bilmemiz Gerekiyor çünkü bir Program Kodlarken Çok Fazla Hatayla Karşılaşırız ve bazen bunlar canımızı sıkar bu yüzden hataları en aza indirmek amacıyla Algoritma kavramını öğrenmemiz gerekiyor öğrenmek için Algoritma Adlı Sayfamızı Okuyabilirsiniz veya Buraya Tıklayarak Sayfamıza gidebilirsiniz.

Eğer Algoritma Kavramını Öğrendiysek Şimdi Ön Hazırlığımızın 2. Bölümüne Gelebiliriz, 2. Bölümde Nasıl Programlamaya Başlanır onu göstereceğim.

2. Bölüm - Nasıl Programlamaya Başlanır?

İlk olarak Kendimize bir Kodlama dili seçmemiz gerekiyor, ben ilk olarak html ile başladım ama siz python, c# vb. başlayabilirsiniz.

Eğer kodlama dilimizde seçtiğimize göre o kodlama dili hakkında biraz araştırma yapmamız gerekiyor. Örnek: python dilini seçtik diyelim Tarayıcımızda python ile ilgili bilgi veren yüzlerce website var oradan python kodlarını inceleyerek ve öğrenerek kendinizi geliştirebilirsiniz.

3. Bölüm - Programı Yayınlamak?

Diyelim ki bir program yaptınız ve çalışıyor onu hemen insanların önüne sunmak istersiniz bunu Google Play Store' da yayınlayarak para kazanabilirsiniz veya aynı şeyi App Store' da yapabilirsiniz.

Bir Uygulama Yayınlama Fiyatları:

Google Play Store: 25 Dolar

App Store: 99 Dolar (Yıllık)

Bu fiyatlar Türk Lirasına çevrildiğinde oldukça yüksek değerler ortaya çıkıyor bu nedenle uygulamanızı kendi Websitenizde yayınlamak daha Mantıklı ve Kârlı hale gelecektir.

---

Eğer Sizde Programlamaya Başlamak İstiyorsanız Aşağıdaki Kitabımızı Satın Alabilirsiniz veya Websitemizden Son Yayınları Takip Edebilirsiniz.

Programlamaya Hazırlık Kitabı Satın AlYorum Gönder

0 Yorumlar