Facebook

Header Ads

Kod Yazmaya Başla - Mossarb

Kod Yazmaya Başla - Mossarb

Hemen Kod Yazmaya Başlayarak Yazılım Dünyasına İlk Adımınız Atın.

Kod Nedir?

Kod, Bilgisayara ne yapmasını söyleyen veya bir programa neler yapmasını nasıl görünmesini söyleyen programlama dilidir.

Kod olmadan Hiçbir şey Çalışamaz.

Kodlama Öğrenmek ne kadar sürer?

Kendimden bir örnek vereyim, ben bir Yaz kodlama öğrenmeye karar verdim ve yaklaşık 2 ayda kendi başıma Website yapmaya başladım sonra kendimi daha da geliştirerek python, c#, c++, php vb. kodlama dillerini öğrenmeye başladım ve daha sonra bir Raspberry Pi 3 aldım ve onu kodlamaya başladım, Bir zaman sonra ondan da sıkıldım ve tekrar Web Yazılıma geldim ve hala buradayım yani kısacası Kodlama öğrenmenin bir vakti ve zamanı yoktur o tamamen size bağlıdır eğer öğrenmek isterseniz belki bir gün belki bir hafta belki de bir ay ama istemeyerek yaparsanız bunu hiçbir zaman yapamazsınız ve size tavsiyem Hedefiniz Her Zaman En İyisi Olsun.

Hangi Kodlama Dili ile Başlamalıyım?

Genellikle insanlar c#, python vb. dillerle başlarlar fakat ben html ile başladım ve html + css + js + python + c# + c + php, diye gittim ve şimdi gayet iyi bir yerdeyim.

Yani size tavsiyem Aynı benim gibi (1. html 2. css 3. javascript 4. python 5. c# 6. c 7. php) bir yoldan gidebilirsiniz.

---

Eğer Artık Sizde Bir Yazılımcı Olmak veya Kendinizi Geliştirmek İstiyorsanız Buraya Tıklayarak İlgili Sayfamıza Gidebilirsiniz.


Resim Kaynağı:

Yorum Gönder

0 Yorumlar